Padlock APECS PDB-04-50 (00024298)
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Packing | Blister |
| Number of keys | 3 |
| Automatic | Yes |
| Type of Security Mechanism | Cylinder |
| Body Material | Brass |
| Key Type | English |
| Shackle Material | Hardened steel |
| Shackle Diameter | 8mm |
| Lock Width | 49,5mm |
13
People watching this product now!
SKU:
00024298
Category: PDB series
Description
The Apecs padlock is burglar-resistant, simple, and easy to use. It features an automatic locking system. The beautiful golden color easily complements any setting. The lock comes with an English key (in three pieces).
