Padlock APECS PDB-40-21-CODE-3 (00024302)
| Weight | 0,063 kg |
|---|---|
| Number of keys | 3 |
| Packing | Blister |
| Type of Security Mechanism | Cylinder |
| Automatic | No |
| Key Type | English |
| Body Material | Brass |
| Shackle Material | Hardened steel |
| Shackle Diameter | 3mm |
| Lock Width | 59mm |
15
People watching this product now!
SKU:
00024302
Category: PDB series
Description
Recodeable combination lock. The lock body is made of high-quality brass, ensuring reliable protection for your luggage against loss. Suitable for backpacks, bags, suitcases, and boxes. Also used for securing cabinet doors.
